Zakopiański Serwis Turystyczny

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Skały, grupy skalne » Dolina Huciańska
Rekreacja w Zakopanem
Atrakcje w Zakopanem
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Zakopanego
E-mail
 
 

Dolina Huciańska

kategoria
Skały, grupy skalne,
 
Dolina Huciańska
Zobacz galerię zdjęć
 

Dolina Huciańska jest orograficznie prawym odgałęzieniem Doliny Chochołowskiej. Wylot Doliny Huciańskiej mieści się niedaleko polany Huciska. Dolina jest wcięta między stoki wzniesień reglowych. Od strony północnej są to Klinowa Czuba i Wierch Kuca, od strony wschodniej Wierch Spalenisko i Mały Opalony Wierch, od strony południowej Spalona Czuba oraz Jamska Czuba.

Dolina Huciańska rozciąga się przez polanę Huciska w kierunku wschodnim. W górnym końcu dolina rozgałęzia się na dwie odnogi. Główny ciąg doliny zakręca na północny zachód, natomiast w kierunku południowo-zachodnim rozciąga się odnoga o nazwie Kamienny Żleb.

Dolina Huciańska w całości mieści się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednak nie jest ona własnością parku. Właścicielem doliny jest Wspólnota Uprawnionych Ośmiu Wsi. Wspólnota owa prowadzi działalność gospodarczą na terenie doliny, jednak pod ścisłą kontrolą Tatrzańskiego Parku Narodowego. Działalność Wspólnoty sprowadza się do tak zwanego wypasu kulturowego oraz do gospodarki leśnej.

Doliną Huciańską spływa potok o nazwie Huciańska Woda, a głównym dopływem tegoż potoku jest Kamienny Potok, który spływa z Kamiennego Żlebu. Kiedyś na stokach doliny, w Klinowej Czubie zlokalizowane były kopalnie rud metali o nazwie Huciańskie Banie. Wzdłuż polany wiedzie droga gospodarcza. Dolina Huciańska niestety jest niedostępna dla ruchu turystycznego, jednak można ją obejrzeć z polany Jamy znajdującej się przy szlaku turystycznym znakowanym na czarno - przy Ścieżce nad Reglami.

» źródło: Dolina Huciańska
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Zakopanem

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 9
gości dzisiaj: 181
razem odsłon: 5127412
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.15
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
© 2007-2021 MalowniczeZakopane.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakopane - stolica Tatr - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl