Zakopiański Serwis Turystyczny

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Trasy spacerowe i promenady » Droga pod Reglami
Rekreacja w Zakopanem
Atrakcje w Zakopanem
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Zakopanego
E-mail
 
 

Droga pod Reglami

kategoria
Trasy spacerowe i promenady,
 
Droga pod Reglami
Zobacz galerię zdjęć
 

Droga pod Reglami jest ścieżką spacerową, która prowadzi u podłuża wzniesień, na przedgórzu Tatr Zachodnich. Wiedzie ona od Księżycówki (domu wypoczynkowego dla księży) w Zakopanem do Siwej Polany, która znajduje się przy wejściu do Doliny Chochołowskiej. Szlak biegnie u stóp reglowych wzniesień takich jak Krokiew, Sarnia Skała, Łysanka. Szlak znajduje się na wysokości od 900 do 940 m. n.p.m., na skraju parku narodowego. Jako że nie znajduje się na terenie TPN nie mamy obowiązku uiszczać opłat za wejście na szlak.

Na chwilę obecną Droga pod Reglami jest pewnego rodzaju deptakiem. Dozwolony jest tutaj wyłącznie ruch pieszy oraz rowerowy. Jeśli zamierzamy przejść cały szlak musimy zarezerwować na to około 3 godziny. Spacer Drogą pod Reglami daje nam niepowtarzalną okazję obejrzenia zupełnie fantastycznych widoków. Po drodze możemy obejrzeć Zakopane i Pogórze Spisko – Gubałowskie w całej okazałości. Początkowo będziemy szli lasem, skąd dojdziemy do nieczynnego kamieniołomu, dalej miniemy kompleks skoczni narciarskich z Wielką Krokwią i dojdziemy do Doliny Białego. Miniemy leśniczówkę i dojdziemy do wąskiego mostu z drewna nad potokiem Spadowiec. Później dotrzemy do wylotu Doliny Strążyskiej, za kawałek dalej do polany Buńdówki. Od tej chwili jakiś czas będziemy szli skrajem polany, a po drodze miniemy kilka potoków. Szlak biegnie do wylotu Doliny za Bramką. Następnie miniemy wiejskie zabudowania i wylot Doliny Małej Łąki, a także ośrodek dla lotników na Groniku. Skrajem Doliny Nędzówka dotrzemy do wylotu Doliny Staników Żleb i szosą zejdziemy do Doliny Kościeliskiej. Stamtąd idąc dalej szlakiem dotrzemy do Siwej Polany, która leży u wejścia do Doliny Chochołowskiej.

Droga pod Reglami cieszy się wśród turystów niesamowitą popularnością przede wszystkim z tego względu, że jest to szlak naprawdę prosty, którym na spacer mogą udać się starsi, jak również rodziny z małymi dziećmi. Zaś piękne otoczenie jak liczne potoki i widok na góry sprawia, że wycieczka ta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Poza tym udając się tym szlakiem mamy możliwość poznania wielu przepięknych dolin tatrzańskich.

» źródło: Droga pod Reglami
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Zakopanem

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 2
gości dzisiaj: 190
razem odsłon: 5297417
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.27
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
© 2007-2021 MalowniczeZakopane.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakopane - stolica Tatr - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl