Zakopiański Serwis Turystyczny

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Muzea Zakopane » Muzeum Karola Szymanowskiego
Rekreacja w Zakopanem
Atrakcje w Zakopanem
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Zakopanego
E-mail
 
 

Muzeum Karola Szymanowskiego

adres
Muzeum Karola Szymanowskiego
Kasprusie 19
34-500 Zakopane
kontakt
tel. 18 201 34 93

kategoria
Muzea,
 
Muzeum Karola Szymanowskiego
Zobacz galerię zdjęć
 

Muzeum Karola Szymanowskiego znajdujące się w willi "Atma" mieści się przy ulicy Kasprusie 19. Muzeum to jest jedyną muzealną placówką, która gromadzi wspaniałe pamiątki po słynnym kompozytorze Karolu Szymanowskim. Muzeum Karola Szymanowskiego jest oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie.

Willa "Atma" została wybudowana około roku 1890. A wybudował ją Józef Kaspruś-Stoch. Jest to typowa willa w stylu zakopiańskim i jest to świetny przykład pensjonatu górskiego. W willi tej mieszkał sam Karol Szymanowski, a było to w latach 1930-1935. W późniejszym czasie (lata 1975-1976) postanowiono odremontować budynek i przystosować go do celów muzealnych.

Muzeum Karola Szymanowskiego zostało stworzone na parterze. Przedstawia podstawowe, najważniejsze informacje za pomocą fotografii i plansz. Są to informacje dotyczące życia oraz twórczości słynnego kompozytora. Pokazują one jego kontakty z Zakopanem oraz folklorem Podhala. W muzeum zgromadzone są również rzeczy osobiste Szymanowskiego, zaprezentowana jest także rekonstrukcja jego pracowni. W dawnej sypialni kompozytora możemy obejrzeć na ścianie okiennej trzy jego portrety, których autorem jest sam Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Wspaniałym dodatkiem, który towarzyszy zwiedzaniu willi „Atma" jest muzyka Szymanowskiego puszczana z głośników. Muzeum Karola Szymanowskiego jest czynne od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 15.30, zaś w miesiącach od maja do października w godzinach od 10.00 do 16.00 (w soboty od maja do października od 10.00 do 18.00). Za bilet wstępu normalny zapłacimy 6 zł, za bilet ulgowy zapłacimy 3 zł. Ważna informacja: w niedzielę wstęp darmowy! Dane na rok 2012.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Zakopanem

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 10
gości dzisiaj: 104
razem odsłon: 4930830
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.15
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
© 2007-2021 MalowniczeZakopane.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakopane - stolica Tatr - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl