Zakopiański Serwis Turystyczny

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w mieście » Parki i centra rozrywki Zakopane » Park Linowy Trollandia
Rekreacja w Zakopanem
Atrakcje w Zakopanem
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 
 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Zakopanego
E-mail
 
 

Park Linowy Trollandia

kategoria
Parki i centra rozrywki,
 
Park Linowy Trollandia
Zobacz galerię zdjęć
 

Park Linowy Trollandia znajduje się na szczycie Gubałówki między górną stacją kolejki szynowo-torowej PKL, a stacją wyciągu krzesełkowego Szymoszkowa. Tak naprawdę Park Linowy Trollandia to dwa parki - jeden duży, dla większych dzieci i dorosłych oraz Mini Park dla najmłodszych.

Duży Park Linowy oferuje aż 15 stanowisk, na których znajdują się różne przeszkody, mosty, belki, kładki, siatki i huśtawki. Znajdują się tam trzy tory zjazdowe, w tym bardzo szybka tyrolka, która zakończona jest siecią linową z materacem. Tę część parku mogą odwiedzić dzieci powyżej 5. roku życia i wszyscy spragnieni silnych wrażeń dorośli. Każdy kto chce skorzystać z oferty parku zostanie uprzednio wyposażony w bardzo profesjonalny sprzęt do asekuracji. Zanim goście zostaną wpuszczeni na tor przeszkód muszą również odbyć krótkie szkolenie z posługiwania się sprzętem asekuracyjnym. Najpierw należy przejść dwie dolne stacje treningowe, które zawieszone są niewiele nad ziemią. Dopiero później można poruszać się po platformach, które zostały zawieszone na wysokości od 5 do 11 metrów nad ziemią.

Bilet wstępu do większego parku kosztuje 30 zł. Osoby, które nie ukończyły 18. roku życia uprawnione są do zakupu biletu w cenie 25 zł.

Na mniejszy Park Linowy składa się 8 stanowisk, które zawieszone są nad ziemią na wysokości od pół metra do 2 metrów. Jest to atrakcja zorganizowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych. Dzieci podczas pokonywania toru przeszkód są cały czas pod opieką profesjonalnego instruktora, który pomaga maluchom w razie takiej potrzeby. Bilet wstępu kosztuje 20 zł. Ciekawą propozycją Parku Linowego Trollandia jest tak zwana Wieża Mocy. Jest to drewniana konstrukcja - wieża mająca 12 metrów wysokości. Można się na nią dostać ścianką wspinaczkową, drabiną lub siatką. Z kolei znaleźć na dole można się tylko w jeden sposób, a jest nim BIG SWING - ogromna huśtawka. Jest to skok w dół na wielkim wahadle.

Park Linowy czynny jest codziennie od godziny 10.00 do zmroku.

komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Zakopanem

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 2
gości dzisiaj: 193
razem odsłon: 5297423
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.25
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
© 2007-2021 MalowniczeZakopane.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakopane - stolica Tatr - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl