Zakopiański Serwis Turystyczny

notes (0)
    
Strona główna » Atrakcje w okolicy » Trasy rowerowe » Trasa rowerowa
Rekreacja w Zakopanem
Atrakcje w Zakopanem
 

Co warto zobaczyć?

 
 

Polecany nocleg

 
 

Warto zobaczyć

 
 

Newsletter

Przystąp do naszego newslettera - otrzymuj świeże informacje z Zakopanego
E-mail
 
 

Trasa rowerowa

kategoria
Trasy rowerowe,
 
Trasa rowerowa
Zobacz galerię zdjęć
 

Kościelisko jest rajem dla osób uwielbiających długie spacery oraz przejażdżki rowerowe wśród malowniczej scenerii. Bardzo ciekawą trasą rowerową jest górska trasa na odcinku Kościelisko-Dolina Chochołowska. Jej długość wynosi około 25 kilometrów i jest ona stosunkowo trudną trasą - świetną dla osób uwielbiających wysiłek i aktywne spędzanie czasu.

Wycieczkę na dwóch kółkach rozpoczynamy w Kościelisku, w dzielnicy Kiry, zaraz przy wejściu do Doliny Kościeliskiej. Musimy kierować się na Czarny Dunajec. Kiedy dotrzemy do przysiółka Roztoki musimy skręcić w lewo, aby wjechać w do Doliny Chochołowskiej. Podążając Siwą Polaną będziemy jeszcze jechać wygodną drogą, bo asfaltową. Niebawem dotrzemy do Hucisk i tutaj już ruszymy pod górkę drogą kamienistą w stronę Polany Chochołowskiej. Czekają na nas wspaniałe widoki, zobaczymy Niżnią oraz Wyżnią Bramę Chochołowską i Wywierzysko Chochołowskie. Należy pamiętać, aby nie zbaczać z wyznaczonego szlaku, ponieważ będziemy się poruszać po terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Możemy odpocząć, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a następnie taką samą drogą wracamy do wspomnianego przysiółka Roztoki. Kiedy już tam dotrzemy musimy kierować się na most na Kirowej Wodzie i za chwilę dojedziemy do drogi asfaltowej. Następnie jedziemy do Gronia i tam skręcimy w prawo. Przejeżdżając przy stadionie biatlonowym dotrzemy niebawem do Kościeliska Kir i tutaj nasza wycieczka zgodnie z wyznaczoną trasą dobiegnie końca.

» źródło: Trasa rowerowa
komentarze
 
W pobliżu
 
 
 
 
Na weekend
Konferencje, szkolenia
Imprezy integracyjne
Dla aktywnych
Z rodziną
więcej »
 

Pogoda w Zakopanem

temp.
0 °C
deszcz 0.0 cm
śnieg 0.0 cm
wiatr 0 km/h
  szczegóły »
 
 

Statystyki


gości obecnie: 7
gości dzisiaj: 158
razem odsłon: 5127368
od dnia: 2012-10-11
czas generowania: 0.14
 
 

Zobacz także


 
Przyjaciele
© 2007-2021 MalowniczeZakopane.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakopane - stolica Tatr - noclegi, hotele, apartamenty, pensjonaty...
Hotelisko.pl